Časté otázky


Čo je sadzba a prečo sa účtuje?

Jedná sa o paušálny poplatok, na ktorý narazíte v každej tlačiarni. Zahŕňa grafický náhľad, nastavenie stroja na tlač, výrobu raznice.

Aké je minimálne množstvo pre svadobné oznámenia?

Minimálne množstvo pre svadobné oznámenia je 30 ks.

Minimálne množstvo pre svadobné oznámenia je 30 ks.

Pokiaľ pozvánky zostávajú bez zmeny a vyhovuje Vám náš katalógový vzor /písmo, text a farba tlače/, tak množstvo pre objednanie je ľubovoľné napr. aj 1 ks. Pretože ich máme skladom. V prípade, že dochádza k zmene textu, písma či farby, tak minimum je 30 ks. A zákazníkovi bude účtovaný jednorazový poplatok 3 € za sadzbu.

Robíte aj cudzojazyčné svadobné oznámenia a aké je minimálne množstvo?

Áno robíme. V prípade cudzojazyčného textu je nutné zaslať podklady na e-mail: pamas@pamas.sk, pretože je nutné doplňovať ručne rôzne znaky, ktoré neobsahuje slovenská klávesnica. (opačné čiarky, prevrátené striešky...) Je možné tlačiť takmer akýkoľvek jazyk. Minimálne množstvo je 30 ks, bez ohľadu k množstvu -objednaných slovenských oznámení.

Aké je minimálne množstvo na cudzojazyčne svadobné pozvánky?

Minimálne množstvo je 30 ks, plus jednorazový poplatok 3 € za sadzbu. Text je potrebné zaslať na e-mail: pamas@pamas.sk

Posielate spracovaný náhľad na odsúhlasenie?

Objednávky zaslané cez naše stránky sa zasielajú mailom na odsúhlasenie automaticky. Objednávky doručené poštou sú zasielané na odsúhlasenie len v prípade, že je to v objednávke uvedené.
Grafický náhľad a ďalšie dve zmeny (zmena fontu, textu, veľkosti písma a pod.) sú v cene svad. oznámení.
Každá ďalšia úprava je spoplatnená sumou 5,- €


Čo je korektúra?

Korektúra je grafický náhľad, pri ktorom je nutné odsúhlasiť grafickú aj gramatickú časť. Text si máte ešte pred samotnou tlačou možnosť skontrolovať, prípadne upraviť. Zistená chyba po Vašom konečnou odsúhlasení nemôže byť predmetom reklamácie.

Aké dlhé sú dodacie lehoty?

Po prijatí objednávky sa Vám spracuje grafický náhľad a pošle do 3 prac. dní mailom na korektúru. (grafický náhľad v PDF)
Po konečnom odsúhlasení grafického náhľadu nastáva samotná výroba, ktorá trvá 14 kalendárnych dní (tlač zákazky, skompletovanie). Následne sa oznámenia posielajú Slovenskou poštou. Na doručenie musíte počítať ešte cca 2-3 dni.

Ako je možné zákazku vyzdvihnúť?

Štandardne je tovar zasielaný formou dobierky prostredníctvom Slovenskej pošty. Pokiaľ sa pri objednávaní dohodnete, tak je možné osobné vyzdvihnutie v sídle, prípadne na pobočke firmy.

Je možná dotlač?

Minimálne množstvo pri dotlači je 30 ks.

Ako sa dozviem celkovú cenu?

Celkovú cenu je možné zistiť pomocou cenového kalkulátora alebo po vyplnení objednávkového formulára je cena zobrazená v kroku č.3 spoločne s kontrolou Vami zadaných údajov na tlač.

Je možná zmena papiera, farby alebo obrázku?

Svadobné oznámenia robíme len podľa našich katalógových vzorov. Zmena rozmeru, farby papiera, slepotlačovej formy, obrázka nie je možná. Na oznámeniach je možné zmeniť znenie textu, farbu text, prípadne písmo. Pri zmene farby textu je nutné dodržať výber podľa našej ponuky farieb tlače.

Zasielate vzorku, popr. vytlačenú vzorku?

V prípade, že sa nevie zákazník rozhodnúť pre jeden konkrétny druh oznámenia, ponúkame službu zaslania 2 ks vzoriek bezplatne. Ide o naše katalógové vzorky, ktoré slúžia na lepšie prezretie papiera alebo druhu tlače u konkrétneho vzoru. Na vzorkách nie je možné meniť písmo a ani farbu tlače. Vzorky nie je možné zaslať s Vašimi údajmi (mená, text, adresy).

Je možné vyrobiť oznámenia podľa vlastného návrhu?

Nie. Keďže samotná výroba je dosť náročný a časovo zdĺhavý proces, oznámenia robíme len podľa našej aktuálnej ponuky.

Ako sa rieši prípadná reklamácia a ako dlho trvá?

V prípade, že dôjde k oprávnenej reklamácii a chyba nastala na našej strane. Snažíme sa o urýchlené odstránenie škody, prípadne natlačenie nových oznámení. Ostatné obchodné dohody sa riadia obchodným zákonníkom SR.

Kedy je možné objednávku pozastaviť, prípadne zrušiť.

Je to možné v prípade, že nedošlo k Vášmu odsúhlaseniu do tlače. Až do tohto kroku je objednávka nezáväzná a je možné jej zrušenie, či pozastavenie. V prípade, že korektúru odsúhlasíte a začne samotná tlač, dochádza k vzniku kúpno-predajného vzťahu a z toho plynúcim povinnostiam pre objednávateľa i dodávateľa. Zrušiť zákazku nie je možné, keďže je robená presne pre Vašu potrebu a tak sa stáva pre nás ako dodávateľa nepredajnou pre tretiu stranu.

Späť


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Všetky práva vyhradené.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií v päte stránky "GPDR"